• eu
  • es

Hautagaien zerrenda

    1. D.ª Amaia Martín Garín
      • 34 urteko amaratarra
      • Elizaintzako laguntzailea
      • Donostiako Errepublikarrak, Marchas de la dignidad eta Referendumaren Aldeko Herri Asambladako kidea
      • EPKko militantea
    2. D. Loïc Alejandro
      • Frantzia eta AEBetako herritar, 38 urte
      • Donostiako Alde Zaharreko bizilaguna
      • Web diseinua eta diseinu grafiko Autonomoa
      • EQUO Gipuzkoa Koordinazio batzordeko kidea
      • Gipuzkoako Herritarren Zor-Ikuskaritza plataforman laguntzailea
      • Scenari software librearen elkarteko diruzaina
      • Donostiako folk Stringedwood taldeko sortzaileetako bat
      • Eskrima eta TeLoRegalo Gipuzkoa taldearen co-administratzailea
    3. D.ª Haizea Garay Gallastegui
      • 35 urte eta donostiarra jaiotzez, Intxaurrondon bizi da bere bikote eta 6 eta 3 urteko alabekin
      • Historian lizentziatua eta goi mailako teknikoa logistika eta garraio kudeaketan
      • Gizarte laneko boluntariotzan esperientziaduna, Donostian lehenengo eta denbora batez Mexikon; gaur egun gizarte mugimendu politikoetan zein sindikaletan aktibo jarraitzen du
      • Red de Solidaridad Popular izeneko sarearen eta Donostiako Errepublikarrak elkarte sortu berriaren partaidea da
    4. D. Julio César Biurrun Ferreyra (Independiente).
      • Urugaitarra jaiotzez (Montevideo), 61 urte
      • 2002tik Donostian da eta gaur egun Trintxerpen bizi da
      • Musika irakaslea eta Biurrun Goi Mailako Musika Eskolako zuzendaria
      • Eskarmentu profesional handia du kolaboratzaile/sortzaile gisa musika pieza, album eta ikuskizunetan
      • Gitarrista elektrikoentzako ‘Urrezko Pua’ Leize Gorria leihaketaren sortzailea
      • 2014an Donostiako Udaletxeak ematen duen Urrezko Danbor eta merezimendu dominarako hautatua eta izendatua izan zen, beste hogei hautagaien artean
    5. D.ª Ane María Sánchez Jiménez
      • 24 urte
      • Altzatarra
      • Lehen hezkuntzako graduko ikaslea, gaur egun denda-saltzaile bezala lan egiten dut
      • Gazte Komunistako eta Ezker Anitza-Izquierda Unida-ko militantea
    6. D. Juan Manuel (Juan­txo) Domínguez López
    7. D.ª Miren Edurne Baranda de Miguel
      • 48 urte
      • Zuzenbidean lizentziatua eta master bat aholkularitza fiskalean
      • Gaur egun etxeko andrea
      • Equo-ko kidea eta Gipuzkoako mahaiko kidea
    8. D. Joaquín (Kin­txo) Gómez Lima
      • Intxaurrondokoa
      • Hiriko bizilagunen mugimenduetan parte hartzea urte askotan zehar
      • Ezker Anitza-IU-ko militantea
    9. D.ª María Esther Piñeiro González (Independiente)
    10. D. Jon Hernández Hidalgo
      • 36 urte
      • Sindikalista eta ofizial karretileroa
      • Irundarra, gaur egun Intxaurrondoko bizilaguna
      • Historian lizentziatua
      • PCE-EPK-ko euskadiko alderdi komunistako idazkari orokorra
      • Mugimendu sozial desberdin ugaritan parte hartu izan du (15M -ko mugimendua, referendumaren aldeko herri asanblada…etab)
    11. D.ª Raisa Ira­txe García Isasa
    12. D. Hugo Martín-Santos García
    13. D.ª Diana Chueca Martínez (Independiente)
    14. D. José Miguel (Mikel) Usabiaga Bárcena (Independiente)
    15. D.ª María Amparo Jiménez Fuentes (Independiente)
    16. D. Angel María (Anjel) Jiménez Jiménez
    17. D.ª Irati Mediavilla León (Independiente)
    18. D. José Ignacio (Iñaki) Temprano Arribas (Independiente)
    19. D.ª Amaia Pablos Castro (Independiente)
    20. D. Juan Antonio Jericó Fernández
    21. D.ª María Milagros (Mila) Larburu Aguirre
    22. D. Sabin Zubiri Rey
    23. D.ª Ana María Viturro Lentini (Independiente)
    24. D. ­Gotzon Joseba Egia Goine­txea
    25. D. Gorka González González
    26. D.ª María Rosa García Pérez
      • Amarakoa
      • Stop Desahucios-eko plataformako kide aktiboa
      • Posta zerbitzuko delegatu sindikala izan zen
    27. D. José Antonio (Antton) Carrera Aguirrebarrena
      • IU-ko zinegotzi ordea
      • IU-ko euskal parlamentari ordea
      • Euskal ezkerraren kide historikoa
      • Burgos-eko prozesuan auzipetua, arrazoi politikoengatik

Ordezkoak:

  1. D. Ignacio Martínez Martín (Independiente)
  2. D.ª Nekane Uribarri de Miguel (Independiente)
  3. D. Mikel Gil Urain